یکشنبه, ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۴۷ ۲۱۰
طبقه بندی: آرشیو
چچ

گزارش عملکرد 3 ماهه کزغال

رشد تولید و سود در کارنامه عملکرد 3 ماهه کزغال

افزایش 61 درصدی تولید و 52 درصدی سود خالص 3 ماهه زغال سنگ پروده طبس در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته

رشد تولید و سود در کارنامه عملکرد 3 ماهه کزغال

به گزارش روابط عمومی شرکت زغال سنگ پروده طبس، جلسه بررسی عملکرد دوره سه ماهه ابتدایی سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 کزغال، با حضور جمعی از اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران تاصیکو و مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران شرکت زغال سنگ پروده طبس، برگزار شد.

کریتی ثانی، مدیرعامل شرکت، گزارش اقدامات، فعالیت ها، برنامه ها و دستاوردهای سه ماهه اول 1401 را تشریح نمود و گفت کزغال در این دوره موفق به انجام 915 متر حفریات تونلهای زیرزمینی معدن، استخراج 451،000 تن زغال سنگ خام و تولید 163،000 تن کنسانتره شده است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، حاکی از رشد 61 درصدی تولید محصول و به تبع آن، رشد 52 درصدی سود خالص شرکت است.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس عنوان داشت که با توجه به فعالیت 20 ساله تجهیزات پیشروی و همچنین بر اساس گزارش طراحی پایه معدن، نیاز به سرمایه گذاری برای تأمین ماشین آلات جدید است تا راندمان این حوزه بهبود یافته و اهداف برنامه به موقع قابل تحقق باشد.

کریتی ثانی همچنین بیان کرد که با انجام اقدامات مؤثری از قبیل راه اندازی اسپیرال و بهینه سازی سیستم های تهویه و روشنایی، مصرف انرژی های آب و برق دوره 3 ماهه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، به ترتیب 34% و 18% کاهش یافته است. وی خاطر نشان کرد که در خصوص صادرات و با توجه به تقاضای بازار، پیگیری های لازم برای اخذ مجوز صادرات به نتیجه رسیده و ارسال محموله صادراتی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل کزغال در خصوص افزایش سرمایه در جریان، موضوع پروژه ست دوم لانگوال، نیز اعلام نمود سرمایه فعلی شرکت با 75% درصد افزایش، از 2،000 میلیارد ریال به 3،500 میلیارد ریال، خواهد رسید که مراحل ثبت سرمایه در حال انجام است.

شرکت زغال سنگ پروده طبس با هدف افزایش تولید این ماده معدنی، هشت مورد برنامه اقدام در چهار حوزه اهداف استراتژیک با محورهای سرمایه گذاری برای تولید، توسعه بازارهای فروش داخلی و خارجی، تنوع بخشی به محصول و تکمیل زنجیره ارزش، توسعه قابلیت ها و ظرفیت های نیروی انسانی را در دست پیگیری و اجرا دارد. تأمین سری دوم تجهیزات تمامی مکانیزه استخراج لانگوال برای پوشش دوره های توقف تولید ناشی از اجرای اورهال نیز به عنوان یکی از طرح های توسعه این شرکت، در مرحله نهایی کردن قرارداد جهت ابلاغ به برنده مناقصه قرار دارد.

آدرس کوتاه شده: